Jesteś tutaj: Ekstraliga U24: Przełamanie młodej Stali.

Ekstraliga U24: Przełamanie młodej Stali.

W jedenastej kolejce rozgrywek Ekstraligi U-24 Stalowcy pokonali na własnym torze zespół z Grudziądza 55:34. Do wygranej poprowadzili nas Wiktor Jasiński (12+2), Anders Rowe (11+1) oraz Oskar Paluch (10+1).  Tym samym dopisujemy trzy meczowe punkty do ligowej tabeli, w której zajmujemy szóste miejsce.
 
 
 

Stal Gorzów U-24: 55 (100)
9. Wiktor Jasiński - 12+2 (3,3,1*,3,2*)
10. Mateusz Bartkowiak - Z/Z (-,-,-,-)
11. Anders Rowe - 11+1 (1,3,1*,3,3)
12. Daniel Klima - 4+1 (u,2*,2,0,-)
13. Mathias Pollestad - 6+1 (3,0,2,1*,-)
14. Oskar Hurysz - 3+2 (2*,w,1*)
15. Jakub Stojanowski - 9 (3,2,1,3)
16. Oskar Paluch - 10+1 (3,1,2,2,2*)

GKM GRUDZIĄDZ U-24: 34 (78)
1. Kacper Pludra - 13 (2,3,3,2,3,w)
2. Rasmus Pedersen - 2+1 (1*,1,0,-,-)
3. Seweryn Orgacki - 1 (0,1,0,-)
4. Marius Hillebrand - 6+1 (2,0,3,1*,w)
5. Emil Breum - 7 (2,2,3,w,0,w)
6. Wiktor Rafalski - 1+1 (d,1*,0)
7. Kacper Łobodziński - 4 (1,0,2,1)

Bieg po biegu:
1. (59,50) Jasiński, Pludra, Rowe, Orgacki - 4:2 (4:2)
2. (61,03) Stojanowski, Hurysz, Łobodziński, Rafalski (d) - 5:1 (9:3)
3. (59,97) Pollestad, Breum, Pedersen, Klima (u) - 3:3 (12:6)
4. (59,96) Paluch, Hillebrand, Rafalski, Hurysz (w) - 3:3 (15:9)
5. (61,01) Rowe, Klima, Orgacki, Hillebrand - 5:1 (20:10)
6. (61,41) Pludra, Stojanowski, Pedersen, Pollestad - 2:4 (22:14)
7. (60,53) Jasiński, Breum, Paluch, Łobodziński - 4:2 (26:16)
8. (61,79) Hillebrand, Pollestad, Hurysz, Orgacki - 3:3 (29:19)
9. (59,91) Pludra, Paluch, Jasiński, Pedersen - 3:3 (32:22)
10. (61,66) Breum, Klima, Rowe, Rafalski - 3:3 (35:25)
11. (60,25) Jasiński, Pludra, Hillebrand, Klima - 3:3 (38:28)
12. (61,93) Rowe, Łobodziński, Stojanowski, Breum (w) - 4:2 (42:30)
13. (61,44) Pludra, Paluch, Pollestad, Breum - 3:3 (45:33)
14. (61,11) Stojanowski, Paluch, Łobodziński, Hillebrand (w) - 5:1 (50:34)
15. (61,37) Rowe, Jasiński, Breum (w), Pludra (w) - 5:0 (55:34)

NCD: Wiktor Jasiński w biegu 1 - 59,50 s.

Tabela Ekstraligi U-24 w sezonie 2022:
 
Miejsce Drużyna Meczów Punktów +/-
1 Unia Leszno 11 21 +117
2 Ostrovia Ostrów 10 17 +65
3 Sparta Wrocław 10 15 +11
4 GKM Grudziądz 11 14 +10
5 Apator Toruń 11 13 +38
6 Stal Gorzów 10 11 +52
7 Motor Lublin 11 5 -146
8 Włókniarz Częstochowa 10 2 -147