Jesteś tutaj: Dwunasta rocznica śmierci Edmunda Migosia

Dwunasta rocznica śmierci Edmunda Migosia

W poniedziałek 3 września 2018 roku minęło dokładnie dwanaście lat od śmierci jednej z legend żużlowej Stali Gorzów - Edmunda Migosia. Z tego też powodu, jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia Kibiców Stali Gorzów "STALOWCY" w imieniu wszystkich kibiców odwiedził tego dnia grób w którym spoczywa nasz były żużlowiec.

Edmund Migoś swoją karierę żużlową rozpoczął w połowie lat 50. Przez cały jej okres trwania reprezentował barwy jednego klubu w którym się wychował a więc Stali Gorzów. Ze Stalą zdobył pięć medali Drużynowych Mistrzostw Polski (złoty w 1969 oraz cztery srebrne w latach 1964, 1965, 1966 i 1968). Został pierwszym Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu jako zawodnik i wychowanek Stali Gorzów. Miało to miejsce 27 września 1970 roku na stadionie w Gorzowie. Zdobył także srebrny medal IMP w 1968 roku na torze w Rybniku. Był także reprezentantem Polski na żużlu. Z kadrą zdobył dwa medale Drużynowych Mistrzostw Świata (złoty w 1966 oraz brązowy w 1968). Startował także jako rezerwowy w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata w 1970 roku we Wrocławiu zdobywając tam 4 punkty. Niestety kontuzja, której doznał na jednym z treningów w Gorzowie w roku 1971 brutalnie przerwała karierę popularnego "Sapera". Edmund Migoś zmarł w wieku 69. lat. Niemal do końca przychodził na gorzowski stadion kibicując Stali. Jeszcze przed śmiercią, 20 sierpnia 2006 roku kiedy to Stal jechała mecz u siebie ze Startem Gniezno, obecny na trybunach Edmund Migoś otrzymał gromkie brawa a wszyscy kibice odśpiewali "Mundkowi" głośne "STO LAT!". Spoczywaj w pokoju!

Na zdjęciu transparent upamiętniający Ś.P. Edmunda Migosia, wywieszony podczas meczu Stali z KM-em Ostrów 15 września 2006 roku. (fot. Radek Kalina)