Jesteś tutaj: GP Danii w Horsens: Zmarzlik najlepszy z Polaków.

GP Danii w Horsens: Zmarzlik najlepszy z Polaków.

W trzeciej rundzie tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, Bartosz Zmarzlik zakończył rywalizacje na siódmym miejscu z dorobkiem dziesięciu punktów. Zawody wygrał, Brytyjczyk Tai Woffinden, drugi był Rosjanin Artiom Łaguta, a najniższym stopniu podium stanął przedstawiciel USA Greg Hancock.

 

 

Wyniki:

1. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 18 (2,3,1,3,3,3,3)
2. Artiom Łaguta (Rosja) - 12 (0,3,2,2,1,2,2)
3. Greg Hancock (Stany Zjednoczone) - 16 (2,3,2,3,2,3,1)
4. Jason Doyle (Australia) - 12 (2,0,3,2,3,2,w)
5. Nicki Pedersen (Dania) - 12 (3,2,0,3,3,1)
6. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 11 (3,2,2,2,1,1)
7. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 10 (1,1,3,3,2,w)
8. Chris Holder (Australia) - 9 (1,3,3,1,1,0)
9. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 7 (3,1,t,1,2)
10. Patryk Dudek (Polska) - 6 (0,2,1,0,3)
11. Matej Zagar (Słowenia) - 5 (0,0,3,0,2)
12. Maciej Janowski (Polska) - 5 (1,2,1,1,0)
13. Przemysław Pawlicki (Polska) - 5 (1,1,2,1,0)
14. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 4 (2,1,0,w,1)
15. Martin Vaculik (Słowacja) - 3 (3,0,0,0,-)
16. Craig Cook (Wielka Brytania) - 2 (0,0,0,2,0)
17. Mikkel Michelsen (Dania) - 1 (1)
18. Mikkel Bech (Dania) - 0 (0)

 

Bieg po biegu:

1. Pedersen, Doyle, Janowski, Dudek
2. Lindgren, Jepsen Jensen, Zmarzlik, Zagar
3. Sajfutdinow, Woffinden, Pawlicki, Cook
4. Vaculik, Hancock, Holder, Łaguta
5. Holder, Pedersen, Lindgren, Cook
6. Łaguta, Sajfutdinow, Zmarzlik, Doyle
7. Woffinden, Dudek, Jepsen Jensen, Vaculik
8. Hancock, Janowski, Pawlicki, Zagar
9. Zmarzlik, Hancock, Woffinden, Pedersen
10. Doyle, Pawlicki, Michelsen, Vaculik
11. Zagar, Łaguta, Dudek, Cook
12. Holder, Sajfutdinow, Janowski, Jepsen Jensen
13. Pedersen, Łaguta, Pawlicki, Jepsen Jensen (w)
14. Woffinden, Doyle, Holder, Zagar
15. Hancock, Sajfutdinow, Lindgren, Dudek
16. Zmarzlik, Cook, Janowski, Vaculik
17. Pedersen, Zagar, Sajfutdinow, Bech
18. Doyle, Hancock, Jepsen Jensen, Cook
19. Dudek, Zmarzlik, Holder, Pawlicki
20. Woffinden, Lindgren, Łaguta, Janowski

I Półfinał: Woffinden, Doyle, Sajfutdinow, Holder
II Półfinał: Hancock, Łaguta, Pedersen, Zmarzlik (w)

Finał: Woffinden, Łaguta, Hancock, Doyle (w)

Sędzia: Craig Ackroyd (Wielka Brytania)