Jesteś tutaj: W niedzielę wyjazd do Leszna! Tak było w przeszłości.

W niedzielę wyjazd do Leszna! Tak było w przeszłości.

Już w najbliższą niedzielę 15 kwietnia odbędzie się drugi mecz ligowy sekcji żużlowej Stali Gorzów. Na wyjeździe będziemy podejmować Unię Leszno. Rywal wymagający ale jak najbardziej do pokonania.

Będzie to już 89. mecz między oboma zespołami. Sportowo można by wiele napisać, jednak wolimy się skupić na kibicowskich aspektach. Z reguły w ostatnich latach Stalowcy w różnych liczbach jeździli do Leszna. Największe "boom" na wyjazdy do Leszna zaczął się po awansie Stali do ekstraligi.  Wyjazdy do Leszna jeszcze przed awansem, pamiętają już nieco starsi kibice. Były mecze, gdzie w sektorze gości ciężko było znaleźć wolne miejsca (m.in. mecze z sezonów 2009, 2013 oraz z finału 2014) ale i były też takie mecze w których statystyki wyjazdowe nie były oszałamiajace. 

08.07.2001

Pierwszy wyjazd do Leszna w dużej liczbie miał miejsce tuż po awansie. A więc 6 lipca 2008. Do Leszna przyjechała ok. 300-osobowa delegacja Stalowców. Na płocie zawisły trzy fany: ”Ultras Stal”, ”KSSG 1947” i “Born to be wild”. Przez całe spotkanie był prowadzony dobry doping. Po 10. wyścigu została zaprezentowana oprawa złożona z sektorówki w pasy plus machajki, które uzupełniły ognie wrocławskie i kilka rac.

W roku 2009 Stalowcy rywalizowali w Lesznie już na samym starcie rozgrywek 5 kwietnia. Na miejsce dotarło 6 autokarów przy eskorcie smutnych panów. Łącznie na sektorze zameldowało się wówczas ok. 1000 kibiców co można uznać za jedną z najlepszych liczb wyjazdowych w kibicowskiej historii Stali. Na płocie zawisły fany: ULTRAS STAL, KS STAL GORZÓW (która pojawia się po raz pierwszy poza Gorzowem), BORN TO BE WILD, KSSG 1947, wizytówka YG oraz sporo barwówek. Przez cały mecz mimo słabej postawy żużlowców był prowadzony solidny doping. W trakcie prezentacji wyrzuconych zostało przez nas 400 serpentyn w asyście kilku worków konfetti, rac i granatów hukowych. Po 10 biegu prezentujemy oprawę składającą się z sektorówki, która przedstawiała kibica w garniturze podświetlanej stroboskopami. Uzupełnieniem tej oprawy jest 320 brystolowych żółtych krawatów rozdanych wśród naszych kibiców i dwuczęściowy transparent o treści: „Kibic w krawacie jest... mniej awanturujący się...”.

https://www.youtube.com/watch?v=YVNL2_3xWCc (filmik z dopingu)

W sezonie 2010 Stalowcy w liczbie ok. 250 osób na mecz do Leszna wybrali się 8 sierpnia. Tego dnia na płocie zawisły flagi: "DELEGACJA" i "KS STAL GORZÓW". Doping niestety stał na kiepskim poziomie. Z początku mecz miał odbyć się 1 sierpnia a z tej okazji została przygotowana przez nas oprawa na uczczenie pamięci o Powstaniu Warszawskim. W górę idzie sektorówka z wyciętym symbolem Polski Walczącej, który podklejony był folią. Po bokach machamy białymi i czerwonymi flagami na kijach, do tego odpalamy białe i czerwone stroboskopy (te drugie użyliśmy na żużlowych stadionach jako pierwsi). Całość uzupełnia dwuczęściowy transparent stylizowany na uliczną elewację o treści: WEŹCIE PRZYKŁAD Z BOHATERÓW POWSTANIA. TAK WIELE SZANS DAŁA IM ODWAGA. Trans skierowany był do naszych żużlowców, którzy przyjechali do Leszna w znacznie osłabionym składzie.

Sezon 2011 był dość obfity w wyjazdy do Leszna, ponieważ Stalowcy rywalizowali tam dwa razy. W rundzie zasadniczej 7 lipca i nieco ponad miesiąc później w przełożonym meczu rundy play-off, który odbył się 14 sierpnia.

runda zasadnicza

runda play-off

15.07.2012

W sezonie 2013 z leszczyńską Unią na jej terenie rywalizowaliśmy tylko raz pod koniec rundy zasadniczej. Wówczas do Leszna czterema autokarami i osboówkami zjechała ok. 800-osobowa delegacja Stalowców wspierana przez Kotwicę. Na płocie zawisły cztery fany: patriotyczna "Polska" z Manchesteru, "Born To Be Wild", "Ultras Stal" oraz "Delegacja". Przez cały mecz prowadzimy głośny i konkretny doping.

Rok 2014 był jednym z wyjątkowych w historii klubu. To właśnie w owym roku Stal Gorzów zdobyła upragnione Mistrzostwo Polski po 31. latach. Z leszczynianami rywalizowaliśmy łacznie cztery razy. Mecz na ich terenie w rundzie zasadniczej odbył się 24 sierpnia. Wówczas na wyjazd osobówkami i autokarami pojechała już nie tak liczna jak w poprzednim roku delegacja ok. 150 kibiców. Wtedy zorganizowany doping stał na przeciętnym poziomie a na płocie nie zawisła żadna fana. Konkretniejszy wyjazd szykował się jak się okazało miesiąc później bo 28 września odbywał się pierwszy mecz finałowy właśnie z Unią. Do Leszna zawitało ok. 800. Stalowców. Już na "dzień dobry" po dojeździe pod kasy, Uniści szukają mocnych wrażeń jednak ci co zawsze rozwiewają ich zapędy. Przez cały mecz prowadzony był konkretny doping.

24.08.2014

finał 28.09.2014

26.07.2015

08.04.2016

06.08.2017

A więc tak prezentowali się kibice przez ostatnie lata podczas wyjazdowych spotkań w Lesznie. Jak będzie w najbliższą niedzielę? Czas pokaże. Przypominamy o zapisach na autokar, których można dokonać m.in. w sklepie Perełka przy ul. Sikorskiego 110 w Gorzowie Wielkopolskim w czwartek i piątek w godzinach 10:00 - 18:00. Zapisy również są prowadzone za pośrednictwem fp https://www.facebook.com/stalowcypl/ - koszt 40 zł. WSZYSCY STALOWCY NA WYJAZD!