Jesteś tutaj: Żołnierze Wyklęci - Cześć Waszej Pamięci! Stalowcy pamiętają!

Żołnierze Wyklęci - Cześć Waszej Pamięci! Stalowcy pamiętają!

W dniu dzisiejszym, a więc 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji, Stalowcy uczcili pamięć o naszych narodowych bohaterach.

To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania - także dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby – jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.

Międzyrzeccy Stalowcy: "Dzień pierwszy marca Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W ten dzień rozwieszamy dwa przygotowane wcześniej transparenty ''Bohaterowie Wyklęci '' i " Żołnierze Wyklęci Stalowcy Pamietają''. O godz 17 zbieramy sie przy jednym z transparentów w kilka osób i krzyczymy głośno Cześć i Chwała Bohaterom kilkukrotnie zaznaczając swoją obecność! Narodowa Narodowa Stal Gorzów!

Warto dodać, że w Międzyrzeczu tylko miejscowi Stalowcy pamiętali o dzisiejszym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niestety władze Międzyrzecza nie zrobiły nic w tym kierunku, aby zorganizować uroczystości związane z dzisiejszymi obchodami. Wcześniej owe władze wolały jedynie oczerniać miejscowych Stalowców jednak jak rzeczywistość pokazuje to władza sama dla siebie jest problemem. To właśnie chłopaki z Międzyrzecza organizowali różnego rodzaju akcje charytatywne u siebie a władza nie robiła i nie robi nic w tym kierunku.

Oprócz transparentów w Międzyrzeczu, również i w Gorzowie Stalowcy pamiętali o bohaterach narodowych. W Gorzowie na marszu dla Żołnierzy Wyklętych pomimo sporego mrozu obecni również byli przedstawiciele Stalowców. Przez cały marsz w asyście pochodni oraz flag skandowane były hasła sławiące Żołnierzy Wyklętych oraz Polskę.